Wyposażenie gabinetu

Dysponujemy trzema niezależnymi gabinetami zabiegowymi, każdy wyposażony w cyfrowy rentgen punktowy oraz mikroskop zabiegowy. Jeden z gabinetów służy nam głównie jako sala zabiegowa do wykonywania zabiegów z dzidziny chirurgii i implantologii. Nasze czwarte stanowisko, to gabinet higienizacyjny wyposażony w piaskarkę profilaktyczną NSK Varios Combi Pro oraz lampę wybielającą.

Pracownia radiologii cyfrowej

Tomograf cyfrowy Carestream CS8100 3D

Podstawą każdego leczenia jest dobra i pewna diagnostyka. Dzięki rentgenowi Carestream CS 8100 3D możemy wykonać bardzo dokładne zdjęcia przeglądowe pantomograficzne 2D wykorzystywane w podstawowej i specjalistycznej diagnostyce jak i tomografię komputerową 3D. Obrazowanie 3D pozwala nam zajrzeć głębiej, aby lepiej zdiagnozować problem lub zaplanować leczenie. Pole obrazowania 8x9 cm pozwala wykonać tomografię pełnego łuku zębowego np. w planowaniu kompleksowych leczeń implantologicznych. Funkcja EndoHD to super dokładne zdjęcia wybranego pola obejmującego kilka zębów, aby móc precyzyjnie prześledzić np. przebieg kanałów w zębie przy planowanym leczeniu kanałowym. Ponadto każde stanowisko pracy wyposażone jest w cyfrowy rentgen punktowy.

Sprzęty wykorzystywane w leczniu kanałowym

System wypełniania kanałów ciekłą gutaperką B&L pozwala dokładniej i szczelniej wypełnić kanały ograniczając ryzyko reinfekcji. Kanały korzeniowe po ich poszerzeniu i zdezynfekowaniu wypełniane są ciepłym i plastycznym materiałem, który zostaje skondensowany w kanałach. Pozwala to uzyskać maksymalną szczelność i pomaga wypełnić kanały boczne, deltę korzeniową i każdy zachyłek kanału.

 

Endomotor NSK – dzięki wykorzystaniu narzędzi maszynowych znacznie skracamy czas potrzebny w leczeniu kanałowym. Nie ma potrzeby rozwlekania leczenia na wiele wizyt, co oszczędza czas i pieniądze pacjenta.

 

Endometry Raypex 6 – urządzenie cyfrowe do precyzyjnego pomiaru długości kanału.

Pozostałe wyposażenie

Mikroskopy zabiegowe Seliga SmartOptic

Nieoceniona pomoc w stomatologii zachowawczej i rekonstrukcjach zębów, leczeniach kanałowych oraz mikrochirurgii. Mikroskop powiększa obraz do 27 razy. Jest to niezbędne, na przykład gdy wykonujemy leczenia kanałowe. Dzięki powiększeniu możemy lepiej prześledzić anatomię kanału, znaleźć dodatkowe kanały i odgałęzienia, a jeśli trzeba, usunąć narzędzie złamane lub pozostawione w kanale. Szansa na uratowanie zęba znacznie wzrasta. Te sprzęty pozwalają nam lepiej widzieć, a to podstawa sukcesu. Dysponujemy trzema niezależnymi mikroskopami.

 

Unity Stern Weber S280 TRC

Według nas to absolutny numer 1 na rynku unitów dentystycznych. Wygodny i ergonomiczny fotel z regulacją pneumatyczną zagłówka i innymi wieloma udogodnieniami dla lekarza i pacjenta.

 

Kamery wewnątrzustne FullHD z monitorem

Dzięki takiemu zestawowi możemy dokładnie przedstawić pacjentowi każdy problem widoczny w jamie ustnej w formie wyraźnego i powiększonego zdjęcia na monitorze przy unicie.

 

Skaner wewnątrzustny

To rewolucja w dziedzinie stomatologii. To innowacyjne urządzenie pozwala na otrzymanie wirtualnego obrazu jamy ustnej na ekranie komputera dosłownie w kilkadziesiąt sekund, tworząc na ekranie monitora kolorowy obraz 3D z wnętrza ust. Eliminuje to potrzebę wykonywania nieprzyjemnych dla pacjenta wycisków.

 

Zestawy radiowizjografii cyfrowej/ Rentgeny punktowe CS2200

Podstawowy rentgen cyfrowy do wykonywania małoobrazkowych zdjęć poszczególnych zębów, dający maksymalną dokładność diagnostyczną. Dawka emitowanego promieniowania jest minimalna, a zdjęcie już po kilku sekundach widoczne jest na ekranie monitora.

 

Autoklaw Stern Weber SW22

Prawidłowy proces mycia, dezynfekcji i sterylizacji narzędzi, to gwarancja bezpieczeństwa dla pacjenta. Wyjątkowo dbamy o higienę naszego gabinetu i nie dopuszczamy do możliwość zakażeń krzyżowych. Każde narzędzie wielorazowego użytku po każdym użyciu moczone jest w środku dezynfekującym, dokładnie myte, pakowane i sterylizowane w autoklawie pod dużym ciśnieniem i w wysokiej temperaturze.

 

Wirówka do osocza bogatopłytkowego EBA 200

Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest w medycynie estetycznej i chirurgii. To naturalny czynnik uzyskiwany z krwi pacjenta, który wspomaga gojenie i regenerację tkanek miękkich i kości przy zabiegach chirurgicznych i mikrochirurgicznych.

 

NSK VarioSurg 3 i NSK Surgic PRO

Nasz „kombajn” implantologiczno – chirurgiczny niezbędny przy wszczepianiu implantów oraz wszelkich zabiegach związanych z chirurgią kostną.

  • NSK Surgic Pro pozwala wszczepić implant z precyzją i odpowiednią siłą.
  • NSK VarioSurg 3, to nóż piezoelektryczny służący do precyzyjnego i atraumatycznego cięcia kości, wykorzystywany przy przeszczepach kości i usuwaniu zatrzymanych ósemek

 

Lampa wybielająca Prevdent

Wybielanie zębów z jednoczesnym leczeniem nadwrażliwości.

PrevDent CrWR to nowoczesny system do wybielania zębów i naprawy szkliwa, do zastosowania w gabinecie stomatologicznym. Szczególnie rekomendowany dla osób, u których występuje nadwrażliwość zębów lub inne metody wybielania zębów okazywały się nieskuteczne lub bolesne. PrevDent CrWR jest bezpiecznym systemem wybielającym, zgodnym z wymogami UE, do zastosowania w gabinecie stomatologicznym.

Dowiedz się więcej >
 

Piaskarka NSK Varios Combi Pro

Skaler piezoelektryczny i piaskarka w jednym. Urządzenie to służy nam do bezpiecznego, profesjonalnego oczyszczania zębów z płytki bakteryjnej i przebarwień nad i poddziąsłowo.

Pokój konsultacyjny

Z myślą o pełnym komforcie i intymności zapraszamy pacjentów do naszego pokoju konsultacyjnego, w którym lekarz może porozmawiać z pacjentem na temat jego problemu i planu leczenia, omówić wykonane zdjęcia RTG i zaprezentować możliwe rozwiązania lecznicze.